Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach

"Poznajemy Warszawę"

Utworzono dnia 17.07.2019
Czcionka:

Stowarzyszenie Przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach „Jesteśmy” działające przy ŚDS Tomaszkowice realizuje projekt „Poznajemy Warszawę’’. Projekt został dofinansowany przez Powiat Wielicki oraz Gminę Biskupice i skierowany do 40 osób.

          Projekt ,,Poznajemy Warszawę” ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku wśród niepełnosprawnych i ich rodzin.  Udział w projekcie przyczyni się do zwiększenia i wzmocnienia udziału niepełnosprawnych mieszkańców i ich rodzin, powiatu wielickiego oraz gminy Biskupice
w turystyce i aktywnym wypoczynku. Adresatami zadania są mieszkańcy Powiatu Wielickiego oraz Gminy Biskupice. Miejsce, które uznaliśmy za najciekawsze do poznania to Warszawa.

W dniu 3 lipca 2019 roku wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę, którą rozpoczęliśmy od zwiedzania miejsca nazywanego „najszczęśliwszym w Warszawie”, czyli Łazienek Królewskich oraz miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę - Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu RP, a następnie podążyliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Na deser drugiego dnia zostawiliśmy zwiedzanie Placu Zamkowego, Zamku Królewskiego oraz najstarszego placu Warszawy, jakim jest Rynek Starego Miasta.
                Trzeci dzień upłynął nam na zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik gdzie znajduje się około 400 eksponatów na wystawach stałych i wystawie czasowej, miejsce gdzie mogliśmy poznać zjawiska fizyczne z uśmiechem na twarzy. MIEJSCE GDZIE MOŻNA SPĘDZIĆ CAŁY DZIEŃ. Tuż przed nim udaliśmy się na spacer alejami Ogrodu Saskiego, z którego przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza i Plac Piłsudskiego.  Następnie ulicami Krakowskiego Przedmieścia udaliśmy się pod największy pałac w stolicy tj. Pałac Prezydencki. Ostatnim punktem podczas naszego trzydniowego pobytu w Warszawie był Stadion Narodowy, który jest najnowocześniejszą, wielofunkcyjną areną wydarzeń sportowych, muzycznych i rozrywkowych.

                Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną, snując plany na koleją wspaniałą wycieczkę.

Koordynator projektu Elżbieta Duda

GALERIE:

"Poznajemy Warszawę" - Stadion Narodowy

"Poznajemy Warszawę" - Centrum Nauki Kopernik

"Poznajemy Warszawę" - Zwiedzanie Miasta

"Poznajemy Warszawę" - Zamek Królewski

"Poznajemy Warszawę" - Pałac Kultury i Nauki

"Poznajemy Warszawę" - Sejm RP

"Poznajemy Warszawę" - Łazienki Królewskie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny